פסנתרים למכירה

פסנתרים למכירה מהמלאי שלי

מבט אל החנות שלי

תמונה המראה תוכן טיפוסי של פסנתרים בחנות שלי


מה מייחד את הפסנתרים שבמלאי שלי

הפסנתרים שמוצעים למכירה מהמלאי שלי נבחרים על ידי באופן אישי תוך הקפדה על איכות מוסיקאלית, על איכות טכנית, ועל בסיס הערכתי את יכולתי כנותן אחריות ל 10 שנים (כמקובל בענף הפסנתרים) לעבור את תקופת האחריות מבחינתי בשלום.

מאחר וכל הפסנתרים נמצאים בביתי, אני מחזיק כמות שמגיעה לכל היותר ל 15 פסנתרים, וביניהם פסנתרי שומן חדשים (הבשורה החדשה והמרעננת בענף) ופסנתרים משומשים ממוצא גרמני, יפני, רוסי, סיני ולעיתים גם אחרים במחירים שונים. אני משתדל להכינם למכירה ברמה הגבוהה ביותר האפשרית כדי שרוכשיהם יהנו מהם הנאה מירבית, יחסית קל להקפיד על סטנדרטים גבוהים כאשר מדובר בכמויות קטנות.
הפסנתרים מגיעים אלי משני מקורות: האחד, בעלי פסנתרים שחלקם לקוחות עבר שלי שהחליטו מסיבות ששמורות עמם למכור פסנתרים שבבעלותם ומציעים לי אותם למכירה, והשני, ישנם מספר יבואנים גדולים של פסנתרים משומשים בעיקר יפנים שכאשר מקבלים משלוח של פסנתרים מציעים לי ולשכמותי לקנות מהם 2-3 פסנתרים למלאי שלנו הן כדי למנוע מעצמם עומד יתר במחסנים והן כדי להתחיל ולממן את עלות המשלוח הגבוהה. בתמורה הם נותנים לי זכות ראשונים בבחירת הפסנתרים בהם אני מעוניין ומן הסתם אני בוחר את אלה שנמצאים במצב טוב יותר פנימי וחיצוני.

כל פסנתר שנמצא במלאי שלי מוכר על ידי לפנאי ולפנים (גם אם לא תמיד אני מבצע בעצמי את העבודה הנדרשת) ולפיכך ביכולתי לבצע התאמה טובה של פסנתר לצרכיו של הקונה.

חשוב לדעת: כמכוון פסנתרים שעוסק גם במכירה אני מקפיד להעמיד את הידע המקצועי שרכשתי מאז שנת 1979 עת התחלתי לעסוק במקצוע לרשות הקונים הפוטנציאלים, כאשר בכל מקרה ההמלצה המקצועית הנכונה היא נר לרגלי לפני כל שיקול מסחרי, והכול נעשה בשקיפות מלאה הן באשר לגיל הפסנתר והן באשר למצבו.

לקנייה, נא לצור עימי קשר בטלפון : 052-258-3611.כיצד נקבע גילו של פסנתר

כמעט כל הפסנתרים שיוצרו אי פעם מוספרו ע"י היצרנים ( ההערכה שבמשך השנים היו בעולם כ20000 יצרני פסנתרים ) בצורה עוקבת, והמספרים מוטבעים/רשומים במקומות אפשריים שונים בתוך חללו הפנימי של הפסנתר.
לפיכך הצעד הראשון שיש לעשות הוא לאתר מספר סידורי שכזה וזה יכול על תיבת התהודה בחלקה הפנימי בתוך הפסנתר, או על מסגרת המתכת שהיא אחד המרכיבים החשובים במבנהו של פסנתר, וייתכן שגם על אחת מדפנות העץ של הפסנתר בדרך כלל מתחת למכסה העליון.

מצוידים במספר הסידורי ובשם היצרן הצעד הבא הוא עיון בקטלוג "פירס" ( Pierce Piano Atlas ) קטלוג שנמצא בכל חנות פסנתרים וכמעט אצל כל מכווני הפסנתרים, לאתר בו את שם היצרן, ולאחר מכן לבדוק באיזו שנה יוצר הפסנתר על פי המספר הקטלוגי שלו.
קטלוג "פירס" הוא הקטלוג המוביל ביותר בענף הפסנתרים אך גם לו עצמו יש מגבלות, שתיים בולטות במיוחד:
1) הוא כולל בתוכו פרוט של כ 12.000 יצרני פסנתרים מתוך כ20,000 יצרנים שהיו על פי ההערכות המקובלות בכל הזמנים וזאת משום שהמהדורה הראשונה שלו ראתה אור בשנות החמישים של המאה ה-20 כאשר כבר פסנתרים היו קיימים בעולם כ240 שנה, ולא כל היצרנים שחדלו להתקיים השאירו מאחוריהם תיעוד כלשהו.
2) גרמניה בפרט ומרכז אירופה בכלל היוו משחר ימי הפסנתר מרכז הייצור העולמי (במאה ה19 ארצות-הברית הפכה אף היא למוקד ייצור), ויבשת אירופה הייתה בעת הפקת המהדורה הראשונה יבשת שספגה שתי מלחמות עולם גדולות, ובמלחמות האלה חלק מתעשיית הפסנתרים נחרב וגם יצרנים שדאגו לתעד את עבודתם בצורה של מספור קטלוגי תיעודם לא שרד. כתוצאה מכך גם היצרנים שמופיעים בקטלוג "פירס" מופיעים ברמות תיעוד שונות החל מאלה שברמה המפורטת ביותר הכולל את המספר הסידורי אליו הגיע כל יצרן בכל שנה ועד יצרנים שמוזכרים בשם בלבד ללא כל פרוט.

לפיכך כאשר אנו מנסים להעריך את גילו של פסנתרים ראשית דבר אנו מנסים למצוא את מבוקשנו בקטלוג "פירס". אם הקטלוג אינו מספק תשובה חד משמעית אנו, מכווני הפסנתרים, מנסים להעריך על סמך "טביעת עין" שמבוססת על צורה חיצונית, מבנה פנימי, הכרות עם יצרנים נפוצים וכדומה. לעיתים ניתן למצוא גם עקבות של מכווני פסנתרים שטיפלו בפסנתר בשלבי חייו הראשונים שסימנו את תאריכי הכיוונים שביצעו, שבהעדר אינדיקציה טובה יותר גם על אלה ניתן להסתמך. ניתן כמובן גם לגלוש לאתר של חברת "פירס" שכתובתו www.pianoatlas.com
והערה אישית, בפסנתרים שמוצעים למכירה במלאי שלי אני מקפיד הקפדה יתרה על ציון הגיל המדויק של פסנתרים שמופיעים בקטלוג "פירס" , ועל הערכת גיל הפסנתרים שיצרניהם אינם מוזכרים או שמוזכרים ללא פרוט מספר קטלוגי באופן המדויק ביותר האפשרי.
אני מוצא לנכון במקום זה לקבוע שגילו של פסנתר אינו המרכיב החשוב ביותר בהערכת טיבו ומצבו, אך למרות זאת כדאי שכל מי שמתעניין ברכישת פסנתר יהיה מצויד גם במידע זה ובאופן מדויק.